Що таке расизм?

 Перші вчені вірили що расові упередження складають природню частину нашого біологічного єства. Після майже століття досліджень більшість вчених сходиться на думці, що расові упередження є, здебільшого, соціально надбаними і не останню роль у цьому відіграють такі багаточисельні фактори, як індивідуальність, культура, групові конфлікти, котрі роблять свої внески до упереджень і дискримінації.

Ще у 1950 році Теодор Адорно повідомляв про те, що його дослідження демонструють чітку кореляцію між суворим вихованням, „авторитарною особистістю” та високим рівнем расових упереджень. Згідно із соціальними психологами, нездатність задовольнити певні очікування або бажання є достатніми умовами для росту упереджень та дискримінації. Більшість людей цілеспрямовані і тоді, коли їхні бажання не виконуються, можуть розсердитися і вдатися до певних войовничих дій. Коли вони віднаходять джерело своїх проблем (якщо взагалі знаходять) і воно виявляється занадто потужним аби йому опиратися, виникає тенденція, відповідно до якої агресія спрямовується на цапів-відбувайл: слабку, зручну або соціально прийнятну ціль. Історично цапи-відбувайли (здебільшого меншини) брали всю вину на себе і платили жахливу ціну з огляду на „заподіяну” ними шкоду.

Все це можна підсумувати наступними словами і цю думку поділяє більшість соціологів: „Расистами не народжуються, а лише стають”.

 

Що таке расизм?: 27 комментариев

 1. дуже цікаво, ви дійсно праві, що підтверджує зайвий раз всю штучність і надуманість расизму

 2. Чорнодупих баобабів гнати, гнати, гнати геть!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. Antifa викиньте цей коментар shivera! Згідно з Правилами користування сервісом Blox.ua 3.Основні положення :3. 3 Неприпустимим є вчинення на сторінках блогів дій, що суперечать законодавству, загальновизнаних як такі, що порушують принципи моралі, суспільно невідповідних або таких, що порушують принципи етикету, в тому числі неприпустимим є:

  — • розміщення Користувачами на сторінках своїх блогів матеріалів, зміст яких суперечить законодавству, закликає до расової, релігійної, етнічної ненависті або ж пропагує насилля, а також матеріалів, зміст яких загальновизнаний як такий, що є вартим осуду в моральному сенсі, суспільно невластивих матеріалів та таких, що порушують принципи етикету;

  Дякую

 4. А тепер скажіть, де я казав про людей triska? Я подам на вас у суд, як журналіст. Я казав про баобаби. У вас 2 варіанта або ви признаєтесь, що ви підораст, який спеціально підсирає людей на блогах або 2 штуки баксів у студію!

 5. Я з тих «дибілів» що думають…і як бачите є зі мною про що поговорити:))Якщо ви пишете такі коментарі під заміткою про расизм, це однозначно зрозуміло, кого ви маєте на увазі. Тому, що я жінка я можу бути тільки лезбіянкою. Але якби ви мене навіть так назвали я б не образилася:))тому що це лише сексуальна оріентація… Я б на вашому місці не признавалася що ви журналіст, де ж бо ділася ваша журналістська ЕТИКА?!Ваш об’єктивізм? Сумно сумно стає пане «революціонере»!

 6. Та невже? Я можу торгую на базарі і мені мої баобаби не подобаються, а мені більш нема кому сказати, я й прийшов сюди с метою аби написати, висловити своє відношення до баобабів, я займаюся офтопом!:) А журналістом може я вніч працюю?;))) Це для вас зрозуміло, так само як зрозуміло і те, що я про людей тут не сказав жодного слову! І нікого не мав на увазі…)

  А що б мені не признаватись? Я тут кожну годину на блоґ новини постачаю! Тим більш моя адреса вказана у моєму ніку!
  Хто вам сказав що у журналістів є етика? Чи давно в когось існує об»єктивізм? Не смішіть мнне будь-ласка!
  Тим більш що я працюю не за гроші, а сам по собі незалежний оглядач, в мене як і у простий людини немає об»єтивізму…

  ЗІ: Не думав, що цікавитесь політикою. Ви були в Росії? Там дуже багато баобабів, ви не можете собі уявити який жах вас чекає у майбутньому…

 7. Я був в Росії і з такими видуманими як ви проблемами не стикнувся, зате мусорів в команді яких ви свідомо чи не свідомо граєте там багато і на кожному кроці. Вони там дійсно проблема.

  А видаляти думаю не варто, розумних людей подібні дурниці лише потішають. Раджу расисту більше думати, читати і розвиватися. Можливо і пройде. Знаю не один випадок коли таким чином подібні хвороби проходили, тому саме такий рецепт і пропоную;)

 8. Захоплююча дискусія між тріска і шівер.

  Цікаво, для якого видання пише «журналіст» шівер? І яку правду він несе своїм читачам, якщо виплювши фразу про «чорнодупих баобабів» і будучи заатакованим тріскою намагається її і нас переконати, що йому зовсім не йшлося про людей (А тепер скажіть, де я казав про людей triska? Я подам на вас у суд, як журналіст).

  Не залишається мені ніц, як лиш поспівчувати тобі, шівер.

  Рокендролюк. Журналіст

 9. Слід було зауважити до ваших слів, що у Київі була акція проти фашизму, у який брала участь організація, яка виступає за владу чорних, яка закликає вбивати білих, вам сказати чи ви сами покаєтесь?

  Ви хочете знати для якого видання? Я чесний чоловік, зараз риночні відношення, якщо питання йдуть не по ділі, те значить так — 100 баксів і я відповідаю, халяви, як у совкі не буде!:)

  І ніким я не був зааткований, ци ви своїй власної дурістю заатаковані, сами вже не розумієте, це не атака, то вас ядерний УДАР США приснився!

  І ти мене не знаєш, ТИ — тітці у сортирі будеш казати, коли приспичить піти срати.

  І усяких там ніц прохання більш не вживати, зараз так діалектами закидую будеш півночі сидити за українсько-російськими словниками.

  Хай щастить без перебою, а вам шановний хамло, маю надію і без газу!:)))

 10. І нащо з цим дискутувати, як воно навіть речення написати не вміє…

 11. Мовчу. Злякався, аж почорнів. І так я став негром. В Україні:)

 12. Мені попередження не до чого, мені ваші слова — теж саме, що вода тече…

 13. расизм — це проблема нашого суспільства. Люди всі однакові не залежно вік віку, статі чи кольору шкіри. А усі расисти — це нелюди і їм немає чого робити у суспільстві, бо вони несуть небезпеку для інших

 14. мені здається, що в Україны занадто багато,баобабів»)))) я вважаю,що їх потрібно гнати геть всіх!!!вони не поважають український народ,вважають себе господарями на нашій рідній землі!не люблю їх!і не потрібно їх захищати,вони цього не заслужили!я боюся,що в решті-решт в Україні їх буде рости ще більше(((((

 15. «Адольф, проснись! Хачи хуеют!» Антифа — обсоски! ВСЕМ ЗИГА!

Обсуждение закрыто.