Львівська молодь вшанувала пам’ять загиблих антифашистів

Близько півтора десятка молодих людей, прийшли під посольство з портретами загиблих, лампадами, квітами, листівками вшанувати тих, кого вбили через їх переконання та суспільну діяльність. Акція почалась з невеличкої промови, в якій ми згадали Станіслава та Настю, та хвилини мовчання. Також було роздано близько 80 листівок, в яких була інформація про вбивство наших друзів.
Не забудем та не пробачимо!

Акция памяти в Симферополе

Поэтому проводимая акция проходила под лозунгом: «Фашисты убивают – власть покрывает». Хотя в этот день звучали и такие фразы, как «Не забудем и не простим», «Убийц – к ответу!».

В память Станислава и Анастасии были зажжены свечи, прохожие получали листовки, рассказывающие о случившемся циничном убийстве. Здание Консульства было оцеплено милицией, которая, к их стыду, едко посмеивалась, глядя на акцию, и не перестала ухмыляться даже тогда, когда была объявлена минута молчания.

Среди пришедших на акцию были и те, кто лично знал Анастасию и Станислава. Именно люди, пришедшие на акцию, сказали множество теплых слов о безвременно погибших и вручили представителю Консульства петицию с просьбой найти и наказать убийц, а также заметили, что продолжат дело Анастасии и Станислава. Акция продолжалась в течении полу часа, а по завершении на ограду Консульства были повешены портреты погибших и черные ленты, под ними – зажжены свечи.

Акция стала поводом почтить светлую память погибших. Наш долг — продолжать дело героев, несмотря на любые препятствия.

Акція пам’яті героїв-антифашистів

Ян

Рік тому назад 18 річного хлопця зарізав нацист Іржі Фоус. На сьогоднішній день він арештований. Але незважаючи на те, що перед нападом на групу антифашистів, нацисти "хайляли", викрикували нацистські лозунги, влада намагається подати це, як бійку футбольних фанатів. Раніше поліція намагалася звести все до банальної побутової бійки в кафе. Однак на відео камер спостереження чітко видно переслідування Яна і його друзів. І коли їх було загнано в глухий кут, Ян геройськи став на захист своїх друзів. Незважаючи на те, що в руках в нападника був великий ніж(як пізніше виявиться багнет гітлерівської армії з свастикою на ньому). Також обвинувачення не хоча звертати увагу на те, що одяг убивці частково складали елементи однострою Вермахту. Повторюючи версію влади і намагаючись допомогти "відмазатися" своєму комраду нацисти в свою чергу тиражують брехню про те, що Фоус не міг бути нацистом. Причиною вказують те, що він напівциган. Щоправда, за даними чеських антифашистів, Фоус незважаючи на своє частково циганське походження був активним нацистом у своєму регіоні. Ми ж тут можемо додати, що серед нацистів можна досить часто зустріти тих, хто за канонами назі-ідеології відноситься до "унтерменшів" і відповідно не можу бути нацистом. Можна приводити приклади на постсовку, а можна згадати одного з організаторів "автономних націоналістів" в Чехії, дід якого через своє єврейське походження, у свій час, відсидів в нацистських концтаборах.

Організатори акції мали намір відмовитися від проведення даного заходу, адже напередодні ще одна сумна звістка відвідала нас. В Москві було вбито Стаса Маркелова та Настю Бабурову. Але порадившись було вирішено все таки провести запланований захід. На ньому також лунали згадки про Стаса і Настю та всіх було закликано відвідати акцію пам'яті, котра пройшла сьогодні, 21 січня біля посольства Російської Федерації.

І Ян, котрий не побоявся стати проти озброєного нациста, і Настя, котра могла б залишитися живою, якби не кинулася на вбивцю Маркелова, і Стас, котрий вів настільки небезпечні і резонансні справи, за котрі ніхто не хотів братися, є справжніми героями. Вони приклад для всіх нас, орієнтир у житті яке можна проити коротким, але справжнім. За яке не соромно перед нащадками. Ми ніколи не забудемо їх. І ніколи ми не забудемо хто убив їх. Не пробачимо і відомстимо.

Відео з камер спостереження геройського вчинку Яна:
http://www.denik.cz/multimedia/video/256395.html

Заходи пам'яті Яна чеською http://antifa.cz/217-mzdomova-nezapomeneme.html

Про акції пам'яті Стаса і Насті котрі пройшли в Росії http://tupikin.livejournal.com/383032.html