У Чернігові відбувся нацистський марш під охороною міліції

Пізніше стало відомо, що у той час, коли основна частина антифашистів була затримана, неонацисти намагались вчинити напад на місцевий панк-концерт.На якому доречі були майже всі аполітичні. Нащастя, ніхто не постраждав.

Найбільше противників маршу обурило те, що нацисти намагались виправдати свої ідеї, прикриваючись ідеями здорового способу життя. Т. зв. „Марші за здоровий спосіб життя”, організовані нацистами, пройшли у багатьох містах України. Поміж гасел, з якими ніхто б не став сперечатись (типу „Займись спортом”), були присутні такі, що пропагують міжнаціональну ворожнечу. Звернення до здорового способу життя – не більше ніж тактичний хід, метою якого є утвердження толерантності до нацизму. У цьому переконують наступні ілюстрації.

Львів, 15. 11. 2009. Нацисти тримають прапори з „кельтським хрестом” та „вовчим крюком”. Ця неонацистська символіка переслідується у багатьох європейських країнах, зокрема, у Німеччині.

Київ, 1. 05. 2009. Нацисти спалили антифашистський транспарант „Ні наркотикам. Ні нацизму”.

Київ, 18. 07. 2009. Транспарант, наділений здавалось би позитивним змістом, містить символіку, стилізовану під свастику.

Сайт, „прикрашений” тією ж символікою, не залишає сумнівів у прихильності до Адольфа Гітлера. Він мовляв заслуговує на повагу лише тому, що вів здоровий спосіб життя. Подібні матеріали виправдовують злочини проти людства.

За останні кілька років Чернігів відзначився сприятливим кліматом для росту неонацистських угрупувань. Влада дозволяє усі заходи націонал-екстремістського характеру, а міліція не докладає зусиль до розслідування злочинів ультраправих.

Так 6 березня 2008 року у Чернігові відбувся т. зв. „Марш проти нелегальної міграції” за участю прихильників об’єднань „Свобода”, „Українська альтернатива” та „Патріот України”, скінхедів-неонацистів. Захід супроводжувався ксенофобськими гаслами типу „Чужинці геть додому”.

13 вересня 2008 року відбувся подібний марш, а також концерт нацистського гурту „Nachtigall” (Львів). Після легальної акції нацисти вчинили кілька нападів з використанням холодної зброї проти молодих антифашистів та іноземців. Як мінімум один антифашист потрапив у лікарню з ножовим пораненням у спину. Співробітники міліції на це жодним чином не відреагували і відмовились приймати заяви про вчинення злочину.

7 листопада 2009 року після спровокованої неонацистами бійки міліцією був затриманий антифашист. Проти нього порушено сфабриковану кримінальну справу за ч. 2 ст. 296 Кримінального кодексу (хуліганство). До юнака були застосовані тортури задля отримання фальшивих свідчень. Міліція заперечує агресію з боку ультраправих. Це наводить на думку про співпрацю між правоохоронцями та вуличними нацистами.

Така поведінка представників влади Чернігова принижує людей похилого віку, котрі були очевидцями гітлерівської окупації, іноземних громадян і взагалі усіх людей, які вважають фашизм злочинною ідеологією.

Очевидці стверджують, що кілька десятків т.з. “автономних нацистів”, що брали участь у ході, вийшли з офісу місцевого осередку ВО “Свобода”. Який зв’язок чи співробітництво існує між офіційною ульра-правою партією і вуличними “бойовиками” точно не відомо. Націоналісти в костюмах заявляються про те, що не мають жодного стосунку до вуличних неонацистских банд та не є їхніми спонсорами і кураторами. Проте факти примушують у цьому сумніватися

 

У Чернігові відбувся нацистський марш під охороною міліції: 2 комментария

 1. Я нацист. Розумію, що цей сайт не для мене і все таке, але все ж …
  Ви осуджуєте свастику, але нічого не кажете про серп з молотом. Чому? Хіба мало людей загинуло через свавілля комуни? Ви не чули про голодомор? Не читали про бій під крутами? А свастика — всього лиш древній символ сонця.

 2. Далі:

  Вам доводилось пити квас «Ярило»? Там на пляшці вибито різновид свастики.

  Цікаво, про гейпаради ви теж пишите?

  Щодо іноземців, я думаю що мова йде про інші раси. Я розповім вам історію. В Тернополі ішов один репер (білий) вулицею та «не зміг розминутись» з юрбою нігерів. Ті його побили за те, що він вдягся по «мавп’ячому». Ми з вами не маленькі і чудово розуміємо що срава була не в одязі. Як після цього бути пацифістом? А ось ще одна: друг мій особисто бачив, як йшли два араби. Один з них був злий і бив кожного зустрічного білого. Як вам це?

  Я зберігаю ваш сайт в закладки з надією прочитати відповідь на вище сказане. Сподіваюсь на змістовну дискусію.

Обсуждение закрыто.